Výročí 130 let SDH Žernov

Dne 29.6. 2013 proběhly po plánování a přípravách oslavy 130let od založení sboru SDH Žernov.  Součásti oslav byla i soutěž v požárním sportu se stroji PS 8 a PS 12.  Která probíhala dvou kolově nejdříve se startovalo s PS 8 a v druhém kole s PS 12. Za účast děkujeme  sboru SDH Vysokov a SDH Stolín.  V kategorii PS 8 bylo pořadí následující. 1. místo Žernov 29,01 2. místo Stolín 31,20 , Vysokov pokus nedokončil chybou na rozdělovací kdy vyletěla pulspojka ale naštěstí nedošla k žádnému zranění. Druhé kolo s PS 12 1.místo Vysokov 24,97 , 2. místo Žernov 26,40 , 3. místo Stolín 30,33 . V obou kategorii družstva obdržela poháry a věcné ceny od sponzoru kterým za podporu děkujeme. Během celého dne probíhal doprovodný program s výstavou hasičských vozidel včetně nejnovější Tatry z útvaru profesionálních hasičů stanice Velké Poříčí dále výstava letadla Blaník a děti měli možnost svezení se na koních a byly pro ně připravený p. Hamačkovou a spol připraveny soutěže. A abych nezapomněl před samotným startem soutěže byla ukázka práce mladých hasičů v disciplínách CTIF a Plamen. Po skončení soutěže než se připravilo vyhlášení nám družstvo mladých hasičů ješte ukázalo jak oni dokáží zaběhnout požární útok. Po vyhlášení výsledku jsme sousedsky poseděli do 19 hod a pak se spokojeně rozešli.

Fotky naleznete na naší FB stránce po kliknutí zde