"Hasičský prase"

V posledních dvou letech se počet hasiči pořádaných brigád a společenských a sportovních akcí téměř zdvojnásobil. To by nebylo možné bez účasti našich členů, ale ani bez podpory nehasičské části Žernováků, kteří nám pomáhají ne jen aktivní účastí a pomocí, ale mnohdy i materiálně. Právě pro všechny tyto naše členy a podporovatele jsme se rozhodli uspořádat, jako poděkování, "malou" opékačku. Původně skutečně myšleno "malou" akci, pro členy SDH a pár podporovatelů, ale postupně jsme zjistili, že pomocníků našeho sboru je mnohem více a seznam pozvaných se neustále rozrůstal až na konečný počet 125 pozvaných hostů, včetně delegace bratrů hasičů z Červené Hory a hasičského starosty okrsku Červený Kostelec. Už v průběhu akce se ukázalo, že i přes poctivou přípravu jsme na některé podporovatele zapomněli, což je nám líto a příště to napravíme.

Akce "Hasičský Prase" proběhla v pátek 15. 7. pod pergolou u sokolovny. Velice nás potěšila účast více jak stovky Žernováků a dalších hostů.  Podle ohlasu byli všichni s naším nápadem spokojeni. Drobný nedostatek v podobě zkaženého piva v prvním naraženém sudu  (nikoliv však prošlého, jak jsme několikrát zaslechli) jsme rychle vyřešili a tak se za večer vypily dva sudy Žernovské 600 a snědlo 140 porcí výborného vepřového na lorně. Fotky z akce naleznete ZDE.

Celou akci jsme zpestřili Přeborem SDH Žernov ve střelbě ze vzduchovky. O účast byla mela, takže se střílelo téměř nepřetržitě od začátku akce až do setmění a zúčastnilo se jí přes padesát ostrostřelců. Střelba na 10 m probíhala nejprve zkušebním nástřelem na 3 dřevěné špalíky a následně na 5 ran do terče. Celkový maximálně možný nástřel byl 50 bodů. Nejlepších výsledků a přeborníky SDH Žernov se stali: ŽENY - Monika Pajerová (38 bodů), MUŽI - Jarda Hamáček (42 bodů) a v dětské kategorii ve střelbě na špalíky Katka Hynková. Vítězům blahopřejeme.

DĚKUJEME VŠEM ZA ÚČAST A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SPOLEČNÁ SETKÁNÍ PŘI PRÁCI A ZÁBAVĚ!

Tísňové linky

150 - HASIČI
155 - ZÁCHRANKA
158 - POLICIE ČR
156 - Městská Policie
112 - Tísňové volání

Vyhledávání

Počasí

Počasí