Školení KPR

V průběhu letních měsíců se naše jednotka zúčastnila školení první pomoci na téma „resuscitace dětí a dospělých“.

Školení proběhlo ve třech termínech. První termín začal teorií a následovala cvičná resuscitace na figuríně se zpětnou vazbou. Poté byl k resuscitaci použit i automatizovaný defibrilátor (AED). Členové spolupracovali ve tříčlenném týmu, kde jeden prováděl hrudní masáž, druhý zajišťoval dýchání a třetí pracoval s defibrilátorem. Na konci se každý tým dozvěděl úspěšnost provedené resuscitace na základě elektronické kontroly.

Zde je potřeba zdůraznit, že se téměř všechny týmy dostaly k hodnotě převyšující 90 %

Poslední termín došlo i na resuscitaci dětí a novorozenců. Ti jsou nejvíce ohroženi dušením, ke kterému může dojít při tonutí nebo vdechnutí cizího     tělesa.

Po tomto nácviku si každý uvědomil, jak je důležitá kvalita prováděného oživování do příjezdu posádky ZZS, a vyzkoušel si i obsluhu dnes rozšířeného AED

Za tuto zkušenost musíme poděkovat školiteli panu Tomáši Ježkovi, který svým  vstřícným přístupem a dodáním pomůcek zajistil vysokou úroveň školení.