Žernovský bejk a TFA

O víkendu 25. a 26. června se u žernovské sokolovny uskutečnily dvě hasičské soutěže.

Žernovský bejk (sobota 25. 6.)

Historicky prvního ročníku hasičského závodu "Žernovský bejk" se ve třech kategoriích zúčastnilo celkem 20 odvážných startujících mužů a žen, kteří se nezalekli připravené trati a vedra, které bylo náročné i pro organizátory. Překážky byly postaveny do kontinuálního závodu a jejich překonání trvalo soutěžícím cca 4 - 6 minut. Své návštěvníky měl i dětský koutek, i když jich nebylo mnoho, protože počasí lákalo spíš k vodě. Na výsledkovou listinu se můžete podívat zde. Fotografie ze soutěže naleznete zde.

Krajské kolo TFA (neděle 26. 6.)

První ročník má za sebou i podobný závod podle pravidel TFA, pořádaný Krajským sdružením hasičů ČMS, jako krajskou kvalifikace na mistrovství ČR. Tam postoupilo prvních pět závodníků v absolutním pořadí. Počasí se po sobotním vedru umoudřilo, takže teplotní podmínky byly pro nedělní soutěžící příznivější. Překážky byly oproti předchozímu dni uspořádány jinak a hlavně do čtyřech samostatných úseků, mezi kterými mají soutěžící krátký čas na vydýchání. Výsledkovou listinu naleznete zde. Televizní reportáž ze soutěže TFA zde. A poslední odkaz je na fotky které naleznete zde.

Děkujeme všem, kteří pomohli s přípravou a organizací obou soutěží, návštěvníkům, kteří o víkendu zavítali k sokolovně a blahopřejeme soutěžícím k jejich umístění. Za povšimnutí stojí, že stupně vítězů se v sobotu a v neděli moc nezměnily.