Požár stohu Všeliby

Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 19:28 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře, dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce, České Skalice, Studnice a Žernova.Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu rodinné farmy hoří zhruba třetina stohu slámy o velikosti zhruba 55 krát 17 metrů. Hasiči ve spolupráci s pracovníky farmy pomocí nakladače oddělili zhruba polovinu nezasaženého stohu a hořící slámu vyváželi na volné prostranství mimo areál. Tam postupně slámu rozebírali a dohašovali ohniska. Požár se podařilo lokalizovat ve 23:35 hodin. Z důvodu malého tlaku ve Všeliby bylo naším úkolem doplňování cisteren z hydrantu na Žernove až do 1 hodiny ranní.